Tilbake til søket


Norsk Lastbærer Pool AS (NLP) er et innovativt og miljørettet retursystem av og for norsk dagligvarebransje. Selskapet har som mål å standardisere lastbærerne i dagligvarebransjen i Norge og være ledende innen retursystemer for gjenbruks-lastbærere, som paller og kasser. NLP skal bidra til kostnadseffektivitet, samt redusere miljøpåvirkningen knyttet til lastbærerhåndtering i hele verdikjeden.
Selskapet er eid av leverandørsiden og handelen innen dagligvare med 50% eierskap til hver av bransjeforeningene Dagligvarehandelens miljøforum (DMF) og Dagligvareleverandørenes forening (DLF). Selskapet har 23 dedikerte ansatte og omsetter for nærmere 400 millioner per år. Mer enn 26 millioner paller og kasser håndteres årlig gjennom selskapets systemer.
Selskapets visjon, drift og beslutninger skal til enhver tid være forankret i verdiene – Pålitelig, Innovativ og Langsiktig.
Norsk Lastbærer Pool søker Administrerende Direktør
Norsk Lastbærer Pool AS (NLP) har stor betydning for verdikjeden i den norske dagligvarebransjen for innovasjon, kostnadseffektivitet og tilgjengelighet av lastbærere. Varens vei fra produsent til butikk er lang og omfatter mange aktører. Transporten skjer på standardiserte lastbærere under kontroll av et unikt IT-system utviklet av NLP.
Ettersom nåværende leder går av med pensjon, søker vi nå etter deg som vil utvikle selskapet videre. Organisasjonen preges av medarbeidere som er stolte av selskapet og en flat og involverende kultur der logistikk er kjernen i virksomheten. Selskapet har som målsetning å øke utveksling av lastbærere i Norden, og er også engasjert i IOT-prosjekter og andre fremtidsrettede teknologier som vil gi NLPs kunder nye tjenester. Dette gir spennende utviklingsmuligheter du skal lede.
Som Administrerende direktør får du direkte ansvar for en velfungerende ledergruppe av 6 personer. Du rapporterer til et styre som består av representanter fra leverandør- og handelssiden i den norske dagligvarebransjen.
Vi ser først og fremst etter deg som er kjent som en dyktig leder. Om du har erfaring fra dagligvare- eller logistikkbransjen er dette en styrke – gjerne erfaring med IT prosjekter i tillegg. Du bør ha erfaring med store organisasjoner og ha evne til å manøvrere deg gjennom de ulike interessene de representerer. Samtidig må du være en operativ leder som setter fart og retning i samråd med styret og din ledergruppe. Vi gir deg en unik mulighet til å være med i den videre utviklingen av NLP som har store ambisjoner på dagligvarebransjens vegne.
Den vi ser etter har:
- Solid forståelse for vareflyt og fysiske verdikjeder
- Erfaring med å lede ledere
- Dokumenterte resultater på kostnadsstyring og -reduksjon
- Bakgrunn fra virksomheter der det er en flat organisering og operativ lederkultur
- Erfaring med digitalisering av prosesser
- Kunnskap om dagligvare, distribusjon og logistikk en fordel
Foretrukne personlige egenskaper:
- Sterk, tydelig, uformell
- Samarbeids- og samhandlingsorientert
- Raus
- Involverende og inkluderende
- Analytisk
Som leder av NLP vil du få en sentral rolle og nettverk i norsk dagligvaredistribusjon -og logistikk!
For eventuelle spørsmål ta kontakt med seniorrådgiver Rune Borgen mobil +47 400 21 431 eller Per Ivar Elton mobil 909 20 462 i Dfind. Vi behandler alle søkere konfidensielt, om ønskelig også overfor vår oppdragsgiver.
Søknadsfrist: 24. mai 2020.
Søk herFakta om stillingen
Firma
- Norsk Lastbærer Pool AS
Nettside
Sted
- Langhus
Kategori
- Kategori: Administrasjon / Kontor / Personal/Administrativ ledelse
- Kategori: Varehandel/Agentur- engroshandel
- Kategori: Varehandel/Annet
- Kategori: Industri / Produksjon/Annet
- Kategori: Varehandel/Detaljhandel/Butikksalg
- Kategori: Konsulenter / Frie yrker/Forretningsutvikling/Strategi
- Kategori: Transport / Logistikk / Lager/Landtransport
- Kategori: Transport / Logistikk / Lager/Logistikk / Lager
- Kategori: Industri / Produksjon/Nærings- og nytelsesmidler
- Kategori: Salg / Markedsføring/Produktsalg
- Kategori: Salg / Markedsføring/Tjenestesalg
- Kategori: Industri / Produksjon/Transportmidler / Maskiner og utstyr
- Kategori: Transport / Logistikk / Lager/Transporttilknyttede tjenester
Søknadsfrist:
- 24. mai 2020.
Kontakt
Rune Borgen
- TittelSenior Advisor Dfind
- E-postrune.borgen@dfind.no
- Telefon400 21 431